| Paraschiva_Plesca_1971 a întrebat:

Stiti cumva sau exista cumva solutii sau sampoane sau orice care sa tina paduchii departe? Astazi am vazut o tipa in bus care avea paduchi si ma luase cu frisoane mai ales ca statea in apropierea mea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

Daca statea langa tine sunt sanse destul de mici sa fi luat si tu. Inainte sa dai banii degeaba pe sampoane, spray-uri etc verificati daca intr-adevar este vorba de infestare cu paduchi. Nu este benefic firului de par sa il "otraviti " daca dvs nu aveti asa ceva laughing Zonele in care se instaleaza prima data sunt : dupa urechi si pe ceafa. Puteti cumpara orice sampon < toate sunt eficiente odata ce au fost testate si sunt in farmacie > nu e o tragedie doamna scumpa un paduche. Apoi indepartati oule acestora cu un pieptene des. Si puteti sta fara griji. De precizat ca paduchii nu trag la orice grupa sanguina doar la cele comune.

| Gyulya1999 a răspuns:

Du-te la farmacie ca iti spune acolo ce sampon sa iti dea bine p