| Iancu_Florentina_1992_dpnG a întrebat:

sunt insarcinata in 14 sapt si am dureri de burta. de la ce pot fi? pot fi si de la balonari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e posibil orice, dar de cand ai durerile? daca persista, nu ezita si fuguta chiar si la urgenta.
O sarcina usoara sa aihappy

| mona a răspuns:

Nu e normal sa ai dureri de burta, du-te neaparat la un control

| morningstar a răspuns:

Daca sunt crampe usoare, e aproape normal pentru ca bebe creste, sunt schimbari in tot timpul asta. Dar, e bine sa ii spui si medicului tau, mai ales daca nu sunt chiar crampe usoare ci dureri de nesuportat. Esti cumva si constipata? Se poatesa ti se para ca te doare jos, dar daca esti constipata, poate fi din cauza constiparii care intervine uneori in timpul sarcinii. Sanatate!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pot fi dureri relativ "normale", dar pot fi şi dureri care indică o problemă...

Cel mai indicat este un control URGENT la ginecologul care te supraveghează pe perioada sarcinii!

Vezi mai multe detalii despre dureri în timpul sarcinii la linkul :
http://www.qbebe.ro/......_sarcinii!

http://www.mamicamea.ro/......cinii.html

http://www.contraboli.ro/dureri-in-timpul-sarcinii/

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Azµre a răspuns:

Fă-ți un ecograf! Nu e normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu e de la balonări, trebuie să faci neapărat un ecograf.
Te pup!

| Sadop a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic.
Bafta!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Un raspuns autorizat iti da,, greece12,, din TPU