| 13Mary13 a întrebat:

am 13 ani, si as vrea sa slabesc cam 7 kg straight face Eu stiu ca slabitul nu e sanatos la aceasta varsta, si de aceea as vrea sa va intreb cum as putea slabi sanatos. >: FARA sa ma opreasca din crestere. as vrea chiar sa mai cresc.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Onio a răspuns:

La varsta ta frageda (13 nisori) corpul tau inca este in dezvoltare si are nevoie de nutritie. In cazul in care vrei sa impresionezi vreun baiat ce iti place, eu zic sa nu iti risti sanatatea pentru asta, pentru ca acum esti copila si nu iti dai seama, dar pe viitor s-ar putea sa ai probleme. Dar daca chiar vrei sa slabesi pentru tine, indicat este sa mananci la fel de bine cum ai mancat pana acum, dar sa faci mai multa miscare, sa arzi mai multe calorii decat consumi.