| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

Am 13 ani si sunt fata. Ce greutate si inaltime ar trebui sa am? O medie intre si intre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

1.60-1.70, 45 kg

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Cel putin asta este parerea mea. Daca lumea iti spune ca ar trebui sa ai 1.90 si tu ai 1. 70repede te inalti? Si daca cineva iti spune ca ar trebui sa ai 20 kg si tu ai 50 kg slabesti 30kg pentru ca cineva ti-a spus asta? Noi ne spunem parerile. Nu toate persoanele sunt asa cum e "normal". Depinde de fiecare.

Răspuns utilizator avertizat
| Rebbbeca a răspuns:

Cand eram clasa a 5-a avea 1, 55 eram inalta si avea 35 de kg acum singera sa fiu
asa 1, 65, 1,66 si vreo 42 kg-47 kg

| xt9000 a răspuns:

Nu se stie.cunosc fete care sunt mai inalte la 12 ani decat cele de 18. dar uita o formula c care sa iti dai seama daca ai greutatea potrivita.inaltimea -110. daca depaseste rezultatu inseamna ca e prea mult

| Addicted2Chocolate a răspuns:

In principiu ar trebui sa ai 160-170cm.Daca ai.1.60 sa zicem. vreo 45kg, la 1.70 ar fi bine intre 50-55 happy

| tHeAnGeLoFwOrLd explică:

Hooo gata cu mustrarile! am pus si eu o intrebare de curiozitate si sa va vad parerile.n-am facut nimic rau

| ilovemusic_6490 a răspuns:

Intaltime: 1.56
Greutate: 47 kg.
M-am dus la un medic si mi-a spus ca exact asa este media normala pentru o fata de 13 ani. happy Funda te rog. puppy dog eyes