| Anee1667 a întrebat:

Bună TPU.
Am aproape 18 ani.De la un timp au început să-mi apară pe picioare așa-zisele varice, vene pânză de păianjen și nu înțeleg de ce, într-adevăr am avut venele destul de proieminente din totdeauna, însă recent au început să apară varice.
Ce pot face? De ce apar? Un tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Tensiunea cum e? Evita sa stai mult in picioare, nu purta tocuri, slabeste daca esti prea plinuta si ca pastile, poti lua Devaricid. Seara este bine sa stai cu picioarele mai ridicate decat restul corpului

| amandaflory a răspuns:

Buna anee am vrut sa iti povestesc ca mama mea a avut vene la picioare si dupa ce s-a dus la doctor si i-a facut injectii, venele au disparut toate destul de repede. nu stiu daca mai exsista si alte tratamente doar am vrut sa iti spun cum a fost la mama ma cu speranta ca poate o sa te ajute.