| skivo a întrebat:

am facut varsat de vant si am stat acasa o saptamana si maine as vrea sa ma duc la scoala. credeti ca trebuie sa mai stau acasa sau sa ma duc la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Trebuie sa stai acasa 2-3 saptamani, pana fac crusta leziunile, altfel risti sa ii imbolnavesti pe colegii tai.
http://www.i-medic.ro/boli/varicela-sau-varsat-de-vant

| Andruşcă a răspuns:

Trebuie sa stai in casa minim 2 saptamani, daca iesi mai devreme boala ramane si o vei face iar, plus ca vei imbolnavi toata scoala.

| MoReTtA a răspuns:

Stai acasa pana ati trece tot ca e mai binewinking