| elenaalexa123 a întrebat:

Am niste scurgeri, o secretie alba, oarecum branzoasa..nu are miros, nu am usturimi sau mancarimi..deci nu cred ca ar fi candidoza...Si pe pereții vaginului am observat ca un fel de iritatie dar este alba cumva.
Precizez ca sunt virgina si îmi e frica sa merg la ginecolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca esti virgina, medicul ginecolog nu poate folosi dilatorul vaginal (speculumul)si din acest motiv nu va reusi sa-ti investigheze aspectul intern al vaginului deci nici starea de fapt a mucoasei vaginale. Din acest motiv nu inteleg cum de ai reustit performata sa observi acea ''iritatie alba'' din moment ce starea himenului este intacta. Dar chiar si in aceasta situatie daca ai varsta de 15 ani impliniti, poti sa te prezinti sa fii consultata de un medic ginecolog. Multa sanatate!

| SilentRain a răspuns:

Îți curge creierul
Du-te la un doctor, nu mai caută pe net

| GeneviveJ a răspuns:

Sa nu iti fie frica pentru ca e pentru binele sanatatii tale! Secretiile anormale nu sunt doar de la candida, exista o gramada de alte infectii genitale care se trateaza diferit. Mergi la medic, nu iti va face nimic rau si te vei trata apoi!