| VudedAndreea a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare, eu am un tatuaj si mi-am facut o baie si am dat cu gel de dus pe tatuaj si m-a usturat, il am de mult am cateva luni cred ca e vindecat ma dadeam inainte cu bepanten dar acum dupa ce am dat cu gel de dus dove, m-a usturat si ma doare asa si simt si rece e de ingrijorat? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! Din câte știu eu, locul tatuat a fost ars; crezi că un loc ars și acoperit cu nu știu ce culori se vindecă așa repede? Rămâne sensibil ani întregi și chiar vindecat e uneori dureros la: presare, frecare etc. Dezinfectează locul și aplică o cremă emolientă! Acolo totul a fost vătămat, e normal să simți puțin rece. Numai bine!