| 03052003 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare. Mi-au aparut pe piept acum cateva luni niste bubite de culoarea pielii si pe saptamana ce trecea se inrosau si apareau mai multe.
Saptamna asta vroiam sa merg la piscina cu prietenii si speram ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi despre cum as putea scapa de ele daca se poate prin remedii facute in casa
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna!
Aceste bubite iti apar din cauza caldurii. pielea ta este sensibila si din cauza caldurii iti vor aparea mereu. consulta un dermatolog sau un farmacist si intreaba-l ce crema ai putea folosii ca sa-ti dispara aceste bubite.

| Rainmaker a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa ai o iritatie din cauza unor sutiene ceva mai incomode.Incearca sa inlocuiesti sutienul cu un maieu atunci cand este neaparata nevoie si foloseste o crema (Fluocinolon - face minuni in caz de eczeme si iritatii) sau pur si simplu unge-te seara (cat poti sa stai de mult, dupa care te speli si te culci) cu miere de albine.Este cel mai bun antibiotic natural. Daca iritatia persista consulta neaparat un dermatolog.Succes!