| Bubble13 a întrebat:

am o problema cu genunchiul meu.in ultimul timp ma cam doare, insa este o durere difuza in spatele genunchiului si puitn in jurul rotulei.de ex cand fac genoflexiuni imi trozneste si incepe sa ma doara.cand fac spagatul ma doare de asemenea.ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bubble13 explică:

Da fac genoflexiunile corect, fiind supravegheata de un antrenor. durerile le am mai demult, dar acum parca sunt mai dese.pauza am facut destul timp, dar acum mi se intampla sa ma doara genunchiul chiar daca nu fac efort.

| nesuferit a răspuns:

Te-ai asigurat ca inainte de efort fizic sa faci o incalzire? poate fi si din cauza unei accidentari mai vechi

| Cosmin86 a răspuns:

1. faci genuflexiunile corect?
2. fa 5 zile pauza completa de la orice exercitiu pentru picioare si apoi incearca, daca tot nu se reface du-te la medic

| Robertamirela23 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar toate osele imi trosnesc si este din cauza lipsei de calciu plus eu am si reumatism.

| philips123 a răspuns:

Bubble13 aceasta durere o am si eu.Si dadorita informari de pe internet si sfatul doctorilor am descoperit ca aceasta durere este doar Durerile Cresteri.Si asa este. Nu ai de ce sa-ti faci griji.