| CristianMD a întrebat:

Am si eu o problema cand eram mic 5-6 ani am fost operat la incheietura pentru ca mi se "rodeau" oasele unul de altul si sa facut puroi dupa operatie nu am simtit nimic, la 8 ani mi-am rupt mana tot dreapta doar ca langa cot si, acum peste 4 ani, cand dau mana sus-jos imi pocneste ca am un plastic acollo de la operatia cand eram mic, si la plus ca imi tremura mana cand o tin dreapta si mereu mi-e frica sa tin ceva in mana ca sa n-o scap...
Cum scap de aceste 2 probleme?
[Edit]
Si nu pot desena si scrii frumos deoarece am aceste 2 probleme iar eu sunt cu dreapta si toti rad cum desenez sau scriu (desenez si scriu cel mai urat din clasa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Ai nevoie de gimnastica recuperatorie, adica miscari usoare si repetate pentru ca mana sa-si recapete functionalitatea. Iti recomand 30min de exercitii zilnice cu o minge mica (sau o jucarie) din cauciuc pe care sa o poti comprima intre degete.

1 răspuns:
| emima a răspuns:

Pai cred ca art trebui sa consulti un medic si sa ii explici cum stra treaba