| blackcat99 a întrebat:

Azi am cazut pe gheata cu umarul si m-am lovit putin. Nu e rupt sau dislocat, doar ca ma doare gatul (zona laterala, intre cap si umar). Am incercat sa misc gatul, sa fac exercitii (pot sa il misc, dar parca ma tin niste nervi si ma doare putin). Nu are rost sa merg la spital, unde sunt cazuri mai grave, pentru o simpla durere. Ce as putea face sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Daca exista durere, exista și un motiv sa mergi la medic! Măcar un calmant sa îți dea...

In caz ca vezi ca se umfla, mergi neapărat! Bafta!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi bine sa faci o radiografie.Si sa o vada un medic. Daca te doare s-a intamplat ceva.