| Niku3 a întrebat:

ca sa devii brancardier, trebuie sa faci niste cursuri sau trebuie sa ai anumite studii( cum ar fi 12 clase)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conditiile sunt scrise aici:
http://icfundeni.ro/anunt-posturi-infirmierebrancardieri/
Scoala generala (minim) si vei face un curs (probabil la locul de munca) pentru ca diferiti bolnavi se transporta in mod diferit.

2 răspunsuri:
| Niku3 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.