| anonim_4396 a întrebat:

De aproape 2 luni am inceput sa am un fel de cos mai mare, asemanator umflaturii de la tantar, diametru de un sfert de centimetru sau mai putin, care avea varful rosu. Am incercat pana acum sa il "storc" dar si cand am incercat, ori a iesit putin sange ori s-a facut o nuanta de gri. Azi l-am stors ca sa scap de cos si, pe langa putin sange, a iesit o bila putin mai mare decat aceea de la varful pixului, de culoare alba si tare ca piatra.
M-am speriat cand am vazut ce a iesit si nu gasesc pe net ce ar putea fi. Este grav? Am creat ceva infectie? Ce era acea sfera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Probabil un furuncul

| justnobody122 a răspuns:

Ori un punct negru combinat cu un coș, ori altceva in genul acesta. Dezinfecteaza zona cu spirt și totul va fi bine.