| Ellą_Mihą_1997_lPrx a întrebat:

Din pacate am multe kilograme in plus. sad
Anul asta sunt a 8 a,ma gandesc ca vine banchetul, liceul...
Am incercat mai multe curi de slabire dar n.am reusit sa dau jos
Imi puteti da sfaturi despre cum as reusi sa slabesc sau niste cure mai usoare?
Am auzit ca semintele de Goji sunt bune, imi puteti da detalii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| FatUglyVirgin a răspuns:

De ce dieta si nu sport? ti-e lene? nu slabesti atunci.

| Mariusis a răspuns:

Nu goji nu cred ca ajuta,dar uite cateva lucruri care ajuta:
Sportul foarte important (alergatul si inotul ajuta toate grupele de muschi si ard un numar considerabil de calorii)
Apa cu lamaie-Apa cu lamaie am inteles ca stimuleaza arderea caloriilor.
Ceai verde,cafea,cafea verde-acestea acelereaza metabolismul iar cu cafea verde am inteles ca au slabit multi(nu am incercat)
Nu manca mult seara, dar dimineata trebuie sa mananci un pic mai mult decat la celelalte mese pentru a avea energie toata ziua.
Redu consumul de paine, mai ales painea alba care nu este deloc buna, daca nu poti rezista fara paine incearca paine din faina neagra, faina de grau sau secara.
Carnea de vita si de pui nu sunt carnuri grase deci pot fi consumate in dieta dar nu prajite in ulei ci fripte pe gratar