| Krs123153 a întrebat:

imi place foarte mult sa mananc fructe si mananc multe, 2 banane 2 mere 2 pere pe zi, ma pot ingrasa sau sa patesc ceva daca mananc multe fructe zilnic? Diabet sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Mananci doar fructe? nu te ingrasi, dar daca mananci si mancare, posibil sa fie o problema.
http://www.psychologies.ro/......cum-367306
O seara buna:)

| Adry05 a răspuns:

Daca mananci doar cate ai zis tu, e ok.

| Cosmin86 a răspuns:

6 fructe nu sunt chiar "multe".

Multe ar fi gen 15-20 de mere intr-o zi, cum bag eu cand ajung la tara happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine ca mananci fructe!
Dar mananca doar o banana pe zi, deoarece bananele ingrasa! laughing In rest e ok.
Eu in fiecare zi, imi fac un suc la blendar ( robot). Imi pun mere, portocale, kiwi, banane si alte fructe. Fundita?

| TheFragranceMaster a răspuns:

Fructele sunt o minune pentru organism, relaxeaza-te, nu te vei ingrasa din cauza lor, diabet nici atit!

| Croitoru_Cristina_1970 a răspuns:

Nu stai linistita e bine ca mananci fructe dar incearca sa mananci friptura sau ceva de genu pentru proteine.