| ByancaBya101214 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune tot ce stiti despre laptele UHT? Este bun pentru copiii de 4 5 ani? Dece are termenul de valabilitate asa mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

E simplu, pentru ca nu e bun. Te sfatuiesc sa-i cumperi lapte de vaca si sa il fierbi tu acasa. Il poti fierbe bine, il lasi sa se raceasca si il pui intr-o sticla in frigider. Dupa doar il incalzesti putin cand vrei sa ii dai sa manance.
Gasesti lapte natural de vaca in orice piata, cauta pe cineva care vinde lapte natural, nu-i da toate prostiile copilului,