| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

Revin cam cu aceeasi intrebare, de 4-5 zile am stari de voma si uneori vars. Am o alimentati super nesanatoase incepand de la fast food-uri pana la sucuri acidulate. Imi puteti da niste sfaturi dar si nite idei mancaruri usoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| denice1803 a răspuns:

Buna.In primul rand ar trebuie sa renunti ma bauturile acidulate si fast-food-urile, sau cel putin sa le raresti. Faptul ca ai stari de voma inseamna ca ficatul tau este deja obosit sa mai digere toate prostiile pe care le consumi. Incearca sa iti faci un program cu cateva mese pe zi, incluzand fructe, legume, carne si lactate. Poti manca si dulciuri, dar sa nu abuzi. Crede-ma, nici un aliment nu iti face rau daca il consumi moderat. Incearca sa faci si putin sport pentru a-ti ajuta ficatul sa elimine toxinele. Succes!