| ElenaSt2011 a întrebat:

Buna tuturor.

Ati participat vreodata la un curs de Access Bars - accesarea constiintei? Profesoara este doamna Kiss Gizella. (Am citit pe internet ca ar fi facut cursuri si in Bucuresti).

Daca da, ce pret a avut cursul, ati primit materiale necesare practicii (si daca da, atunci au fost incluse in pretul cursului, sau le-ati platit separat), cat timp (eventual un numar informativ de ore) a durat acel curs?

Si mai ales, daca ati avut vreun rezultat in plan fizic sau mental? Sau daca cunoasteti pe cineva careia i-au folosit informatiile prezentate la acest curs?

Pe mine ma intereseaza asa ceva, deoarece mama mea (63 ani) este de vreo trei luni in depresie, episod sever si desi ia tratament de specialitate, nu se vad prea mari progrese, ci boala ei stagneaza.

In e-mail-ul in care mi s-a facut invitatia, scrie ca aceasta tehnica poate sa iti ofere 3 lucuri importante, care se invata la diferite cursuri.

1. Acest curs are rolul de a activa in corp si a rula cele 32 x 2 puncte, 32 de benzi care asigura fiintei noastre capacitatea de eliberare a blocajelor, punctelor de vedere fixe... Aceste bare permit ca fiinta noastra sa elibereze orice problema.

2. Tehnica verbala de eliberare si curatare definitiva, irevocabila si ireversibila, cu usurinta si rapiditate ale problemelor, cauzelor, blocajelor, din toate corpurile, mintile, si din tot spatiul fiintei. Ajuta in eliberarea cauzelo depresiei, anxietatii, furiei, supararii, angoasei, durerilor, nefericirilor, suferintelor fizice, emotionale si spirituale. De exemplu: in Noua Medicina Germana se identifica anumite cauze ale problemelor. Si ce faci cu ele? Poti utiliza metodele din Access pentru a identific cu precizie si usurinta cauzele si pentru a le eleiber definitv.

3. Terapii pentru corp, procese de corp
Corpurile noastre sunt o creatie perfecta, formata din spatiu, energie si constiinta.
Numim terapiile corporale din Access Procese de corp, pentru ca includ aceste 3 elemente, din care sunt formate corpurile noastre.
Diferenta intre procesele de corp din Access si tehnicile di Reiki, Prana nadi sau alte terapii energetice sunt imense. In terapii energetice cunoscute pana acum, se introduce o energie in corp cu scopul de a face acolo o treaba. Procesele de corp din access nu introduc nimic in corpurile noastre (fiind ele o creatie perfecta), ci scot din corpurile noastre toate blocajele, prostiile, gandurile, emotiile, legmintele,... prin care ne blocam, prin care nu ne permitem sa functionam perfect, prin care noi ne rupem constient sau inconstient de Creator.

Exista procese de corp pentru:
- coloana vertebrala
- eliminarea calcifierilor
- refacerea mobilitaii articulatiilor
- intinerirea organelor, intinerire faciala
- proces pentru toate bolile acute
- eliminarea si eradicarea socurilor
- restabilirea imunitatii
- restabilirea sistemului hormonal
- eliminarea metalelor grele si ale toxinelor
- reglarea digestiei
- restabilirea comuniunii cu pamantul
- restabilirea armoniei si bucuriei intruparii
- curatare de demoni si identitati, eliminarea lor din corpuri
- restructurarea, refacerea sufletului
- refacerea si accesarea capacitatilor, aptitudinilor
- si multe altele.

Un exemplu de lucru cu Access: lipsa abundentei la o clienta. Prima sedinta a fost Access Bars. La urmatoarea sedinta am identificat cauze multiple: o gramada de sisteme de credinte actuale, legaminte, juramnte de saracie si renuntare din trecutul ei, curatare de demoni, blocaje din partea sotului cu 19 generatii din urma pe linia materna a lui, am curatat tot si am facut procese de corp pentru vibratia acustica a aurului si eliminarea imitari celorlalti. Rezultatul: zice ca este bine, i-au disparut durerile menstruale, a divortat, in ianuarie a plecat in Canada la iubitul ei.
Doamna 70 de ani, cu sindrom de colon iritabil, boala Chron de 30 de ani. Am inceput cu sedinte de Bars 3 intalniri. Ce am gasit: sora ei fugita din tara acum 31 de ani, relatia interesanta cu mama ei. Nu are copii. Am eliberat tot ce am gasit, inclusiv entitati, am recomandat schimbare in regim.

La finalul cursului de zile (sambata si duminica, de la ora 10 la ora 18) se primeste manual, planse de lucru, diploma de Diplome de practician international in domeniu, adica diploma Access Bars eliberat de Access Consciousness international.

Contributia este de 780 lei (ceea ce e cam mult pentru salariile noastre, avand in vedere si ca acest curs dureza doar 2 zile).

Am cautat pe youtube mai multe tutoriale si informatii despre asta, dar, zice doar pe scurt ce avantaje ofera tehnica, nu da deloc informatii cat de cat despre modalitatile de lucru, cum se deruleaza o sedinta, etc.

Tot online, am vazut pe diverse site-uri ca acest curs costa 300 $, dar, diferenta intre salariile noastre si cele ale americanilor este imensa.

Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde la intrebare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ash87 a răspuns:

Daca tot te intereseaza ceva alternativ, incearca intai la tipa asta, mi-a recomandat-o o prietena buna, numai cuvinte de lauda are pentru ea:

Adina - 0722384519

Se pare ca stie bine ce zice, si spre deosebire de alte abordari e orientata spre a ajuta omul, nu a face bani, pretul e cam cat ar fi si un psiholog.

Multa bucurie iti doresc,
Spre rezolvare! happy