| sweet93 a întrebat:

Buna tuturor...stiti cumva care ar fi cauzele caderii parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miky_5469 a răspuns:

Lipsa fierului si a calciului din organism pot da caderi de par, dar foarte bine pot exista si alte cauze cum ar fi stresul, mediul toxic sau chiar si unele medicamente! Depinde care este motivul caderii parului, el se poate reface complet prin mai multe metode! De exemplu poti sa freci pielea de unde a cazut parul cu ardei iute sau cu usturoi seara inainte de culcare, iar dimineata te speli pe cap. repeti operatiunea cateva zile apoi faci pauza si daca mai este nevoie poti repeta reteta peste 7 zile. Un alt tratament naturist este sa te speli seara pe cap cu ceai facut din urzica, rostopasca si menta, te speli pe cap cateva zile la rand in fiecare seara fara sa te limpezesti si dimineata clatesti parul de ceai! Sanatate si succes! Prima reteta o stiu de la un dermatolog.

1 răspuns:
kratos
| kratos a răspuns:

Stres, lipsa de vitamine si minerale in corp. Ar trebui sa mergi la un medic dermatolog sa ia o proba de par sa vada ce si cum! O zi buna.