| Fanely a întrebat:

Buna tuturor, vreau sa intreb daca cineva si-a facut proceduri cu azot lichid pentru acnee, in cat timp ati vazut rezultatele, dupa cate proceduri ati simtit ca incepe sa va treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandra28964 a răspuns:

Eu am incercat cam acum cateva luni! Mie mi-a trecut cam dupa 10 proceduri in care nu mai aveam acnee deloc! Daca nu vrei sa astepti atata timp iti mai recomand cateva proceduri! Poti sa iti faci masti naturale! Masti din bicarbonat de sodiu! Te poti clati cu sare dizolvata in apa pe fata sau cu o aspirina care se dizolvata in apa! Poti folosi un corector de la farmacie! Acesta acopera acneea si o face sa treaca cam dupa trei aplicari! Spala-te cam in fiecare zi cu un gel de curatare diminata si seara si poti folosi o crema de la Himalaya inmpotriva cosurilor(este cam scumpa dar are efect...si daca ti-o cumperi sa iti dai aproape in fiecare zi de doua trei ori pe zi! O sa iti treaca complet! Si este bine sa o folosesti zilnic pentru ca o sa ai un ten foarte luminos si nu o sa iti mai apara deloc acnee!)Ca sa nu ai acnee ca sa stii nu e bine sa iti expui chipul la soare mai mult de o ora! Azotul lichid este foarte bun si iti recomand sa il folosesti chiar daca iti trece dupa multe zile deoarece iti regenereaza tenul! Sper ca te-am ajutat!