| ColorfulRainbow a întrebat:

Un mic sfattt va rog :-s.
Sunt pofticioasa de fel si mananc cam mult.
Cum sa fac sa nu mai mananc asa mult?
Sau stiti niste metode sa mai imi scada pofta de mancare?
As vrea sa slabesc... si cu asta ar trebui sa incep.
Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Cu aceeasi problema se confrunta si sotul meu, dar din fericire el a gasit o solutie naturala ca sa slabeasca si sa-si mentina greutatea.
Intra pe www.aloeveraforever.ro, vezi ce a facut el si sper sa reusesti si tu sa-ti rezolvi problema.

| gHelena a răspuns:

Hey. Pastilele nu sunt niciodata o solutie sanatoasa pentru a slabi, indiferent ca e vorba de vitamine sau pilule naturiste. Cel mai bine ar fi sa urmezi dieta cu mere asa cum este descrisa aici: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/dieta_mere_diete_mere. In plus, daca esti pofticioasa asta nu inseamna ca trebuie sa mananci si in exces. Ai voie sa gusti din tot ce iti creeaza aceasta stare, insa nu trebuie sa uiti sa te opresti din mancat. Incearca sa inlocuiesti surplusul de mancare cu multe fructe si ceaiuri si nu uita nici de sport. Rezultatele vor fi vizibile in scurt timp iar tu te vei simti plina de energie. Ai grija de tine.

| HaiHui4Ever a răspuns:

Mergi la un medic nutritionist. De asemenea scoate cartofii, painea, alunele, nucile din meniu. cauta alimente cu proteine putine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia Liv 52 combinat cu redigest, iti garantez ca in cateva luni iti taie pofta de mancare si slabesti. Eu am dat jos 30 de kg.in 2 ani, dar.mancand orice doream eu. in special mancare grasa si dulciuri( pentru ca asa mancam eu). plus de asta manca bine dimineata si nimic dupa 19, sau uneori 20. O sa slabesti.