| MariaVornicu a întrebat:

Buna, un urma cu 7 zile am avut accident cu mașina, am dat cu capul în parbriz și am o plagă contuză în cap, azi am fost după 7 zile să îmi scoată ațele. Am avut făcut CT plus ecografie în urma acestora este OK totul. Întrebarea mea este, se mai poate întâmpla ceva să îmi apară ceva la cap sau eu știu? În cap arată foarte ciudat pare a fi umflat dar doctorul a spus ca mă voi reface, arată ca și cum o bucată de carne prinsă înapoi. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca un medic care te-a consultat ti-a spus asta, cum am putea noi sa-l contrazicem sau sa zicem diferit, odata ce nu avem medici pe acest forum si nu avem pe nimeni specializat in traume craniene...

Incearca sa porti de acum inainte centura de siguranta, ca de data asta ai fost super norocoasa ca esti vie si doar cu o trauma locala minora, altii nu sunt norocosi, ajungand paralizati, cu fata mutilata sau pur si simplu morti.

Recuperarea usoara!

| StoicAnalysis a răspuns:

O sa fie nevoie sa-ti mai faci un control dupa cateva luni sau maxim un an. Tot un CT sau daca vrei sa te stii sigura, un RMN. Chiar si un cheag micut de sange poate fi fatal daca se afla in zona capului.

| Lidia09 a răspuns:

Carnea o să se prindă, ascultă de doctor, dacă o a spus că nu-i grav și-o să treacă, atunci o să treacă stai liniștit.