| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de ciudatica, intrucat azi se fac16 zile de cand imi intarzie menstruatia.Nu era regulata nici inainte, insa cu mai mult de 10 zile nu prea intarzia.Am facut 2 teste de sarcina, ambele negative, mentionand ca am facut dragoste doar folosind prezervativ. Am 17 ani, am fost virgina, si ar fi primul ciclu de dupa intamplarea acestui eveniment. Am avut insa si o infectie urinara puternica, cu sangerari la urinare, provocata de raceala, pentru care am luat tratament 7 zile, tratamen care s-a terminat miercuri. Am simptomele obisnuite, in sensul ca ma dor sanii si sunt umflati, la fel si burta de cateva zile, insa nu imi vine.Azi am fost la farmacie si am explicat totul, unde mi-a dat farmacista 3 pastilute, pe care sa le iau 2 atunci, si una diseara. Este posibil ca infectia urinara, medicatia si inceperea vietii sexuale sa intarzie menstruatia?
Rog un raspuns serios.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Gabrielabmg a răspuns:

Mda...aceste "evenimente" ar putea fi cauza problemei talewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nui adevarat nu-i de la viata sexuala dar inseamna ca ai racit jos si trebuie sa mergi la doctor asa mi s-a intamplat si mie 2 luni crede-ma nu-i de glumit.

| GeorgyGirl a răspuns:

Infectia urinara sigur ...si cred ca si inceperea vietii seuale da sigur.stai linistita oricum e foarte bine ca te protejezi si ca ai mers imediat la farmacie si la medic.

| rebecutzaa a răspuns:

Abia dupa 18 19 ani se regleaza menstruatia. Sper ca te-am ajutat.

| monicaangel a răspuns:

Da!

| aleph a răspuns:

Da, cu siguranta, e un pic organismul dat peste cap...da-i o mica pauza si isi va reveni...singur.

| DarkHowler346 a răspuns:

Foarte probabil da dar poate ai inceput devreme si esti inca frageda deci ia o pauza daca nu merge revino la intrabarea aceasta si spune-ne cum a decurs

| Salcu_Razvan_1992 a răspuns:

Nu nu cred

| Pufarina66 a răspuns:

Ar trebuii sa consulti un doctor:*...

| escu805648 a răspuns:

Mda infectia urinara si inceprea vietii sexuale este problema...

| ionutneagu666 a răspuns:

E clar ca prietenul tautea... prea tare si tocmai de asta iti faci urina cu sange dar celelalte probleme probleme trebuie sa fie vindecate cu pastile

| yukicroos a răspuns:

Eu stiam ca nu dar... poate ca da