| Pufarina23 a întrebat:

Buna ziua! As dori sa aflu experiența voastră cu avortul medicamentos, Medabon. Din păcate, sarcina mea s-a oprit din evoluție la 4 săptămâni, medicul ginecolog mi-a prescris medabon, dar mi-e teama de durerile care ar putea apărea ulterior.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| aestahv a răspuns:

E dureros, nu pot să te mint. Dar nu e de lungă durată. După ce elimini embrionul se calmează situația.
Cât despre sânge, mă așteptam la ce e mai rău dar nu a fost așa dramatic. A fost ca o menstruație abundentă la mine.
O să treacă. Fii puternică!