| mariadiaconu1 a întrebat:

Buna ziua,
As dori va rog sa-mi spuneti cum continui sa iau contraceptivele daca le-am inceput inainte de ciclu (am folosit protectie suplimentara). Intrebarea este acestea se vor termina inainte sa-mi vina ciclul, stiu ca luate din prima zi de C.M, acestea se termina in ziua in care apare urmatoarea menstruatie, urmand a le relua cand aceasta se termina. Insa luate inainte de C.M. sunt cam confuza cum sa continui cu urmatoarele folii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Robert2526 a răspuns:

Cand se termina folia, faci pauza. In 2 maxim 3 zile iti vine menstruatia apoi incepi o folie noua