| RegeleCornet a întrebat:

cunosc o persoana care sufera de Miastenia Gravis, isi ia medicamentele regulat, in schimb, consuma alcool! As vrea sa stiu ce urmari va avea alcoolul impreuna cu medicamentele. Ia Medrol, Imuran, Mestinon...
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MGica a răspuns:

De obicei, alcolul nu e indicat vreunei persoane care sufera de o bola, orice boala ar fi. Poate ajunge la spital cu alte probleme grave daca continua asa. Spune-i sa se opreasca, cat mai poate ca sa nu regrete pe viitor.