| Mateo1282 a întrebat:

Buna ziua! De cam doua saptamâni am o durere de cap fadă,adică simt ca și cum am niște întepaturi înăuntrul capului. În ultima perioada am fost stresat cu testele la școală. Am și dureri de burtă,ameteală, senzație de tremur. Știti care poate fi problema? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi, dar un medic ar putea sti
recomand medicul de familie si/sau consultul unui medic neurolog
nu pot sti daca durerea abdominala este doar de la abdomen sau de la cap, este stiut faptul si ca de la cap pot aparea dureri in abdomen, la fel cum este foarte probabil sa ai o problema de natura gastro
poate foarte bine sa nu ai nimic, dar faptul ca 2 saptamani te doare capul...

ps: apropo de frica ta de medici (pe care am vazut-o referitor la cealalta intrebare)ea nu ar trebui sa existe pentru ca medicii nu sunt un fel de bau-bau sau omul negru!