| hatzul a întrebat:

Este bine sa alergi dupa ce ai facut febra musculara de la sală? Adica sa faci cardio. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raoo a răspuns:

Nu este nimic greşit, ba dimpotrivă! Alergatul, o baie fierbinte, mersul la saună şi masajul sunt doar câteva dintre metodele aplicate frecvent pentru eliminarea unei febre musculare. Singurul lucru neplăcut care poate surveni atunci când te confrunți cu asta şi depui efort e resimțirea durerii la nivelul muşchilor însoțită uneori şi de accentuarea ei.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, o alergare ușoară e benefică (cui cu cui se scoate)

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu si uite acilisea de ce. Uite cateva sfaturi utile.
http://www.sfatulmedicului.ro/......larai_9032