| emima a întrebat:

ma numesc Ema si am 21 de ani! ma confrunt cu o problema cam de o luna de zilebig griniareea.de la o bunata de vrem, e ma stric rau la stoma prima zi a durat o zi pe urma m-am mai stricat peste o zi si a durat mai mult.acum e din ce in ce mai deasa o zi da una nu.cum am inceput sa am problema asta am inceput sa mananc foarte mult nu ma satur niciodata si ma balonez foarte rau si a doua zi am diaree cronica adica cam 10 scaune pe zi am luat imodium smecta furazalidon dar nu mai trece. Aseara am mancat orez cu morcov si 2 banane si asta tot asa am fost.astazi am avut 6 scaune intre care unu cu sange ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Du-te la spital. E o urgenta, Emima.
Pierzi lichide si te dezhidratezi, poti intra in colaps. Du-te la gastroenterologie, sa vezi ce este.

repet, ia masuri!

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Sigur ca pana acuma ai fost la doctor si cred ca ti-a administrat un tratament, posibil cu antibiotice pentru ca, sunt convinsa ca ai facut o toxi infectie alimentara.
Am avut si eu probleme cu deranjamente stomacale insa trebuie sa stii ca, atunci cand iti merge burta trebuie sa tii regim, la inceput doar ceaiuri de afine, sunatoare sau coada racului si mai este un ceai foarte eficient facut din macrisul calului mai apoi mucilagiu de orez, paine prajita, sote de morcovi si atunci cand deja nu mai ai scaune diareice, poti sa mananci carne fiarta, ori la gratar si supite din legume, evitand in perioada respectiva fructele si legumele crude.
Este un produs naturist foarte bun ERIDIAROM din afine si trebuie facut un tratament luand cate 6 pe zi, in 3 prize, dupa ce mananci, iar apoi, ori de cate ori incepi sa ai probleme, iei acest remediu care te va ajuta.
Ajuta la evitarea balonarii si la digestie si carbunele medicinal, precum si REDIGEST (acesta din urma se gaseste la magazinele naturiste).
Un gand bun si multa sanatate.

| LiviuCristy a răspuns:

CE?
Unde stai ca vin la tine si Eu de mana te iau si te duc la doctor
Te rog eu frumos pleaca acum nu mai imi raspunde...

| Tigrounette a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci de urgenta la medicul de familie.