| robypetru a întrebat:

Bună ziua, ma puteți ajuta si pe mine?
Acum 2 luni am fost injunghiat de cineva in picior in zona gambei sub genunchi si mi-a sectionat nervul peronier comun printre care din cauza aia nu imi pot ridica in sus laba piciorului nu am nicio forta, am fost operat si mi-a reconstruit nervul, a trebuit sa imi ia o bucata din alt nerv de la piciorul stang (grefa nervoasa) acum trebuie sa stau 3 luni cu orteza fixa pe picior dupa sa fac un EMG sa vedem daca lucreaza nervul si dupa va trebui sa fac kinetoterapie. O sa mai imi revin vreodata sa pot misca piciorul, merg foarte rau asa, am 20 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Foarte mult conteaza vointa ta de a reveni la normal.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Dar cu ce sa te ajutam?