| viopop54 a întrebat:

Mi-am cumparat un tensiomatru-bratara din magazin si va rog sa-mi spuneti, daca stiti, cata incredere pot avea in masuratorile cu acest tensiometru. Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Au început să fie din ce în ce mai performante.Dau eroare mică, neglijabilă!

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde de firma care-l fabrica, pret, etc.
e preferabil cel clasic.
ca sa te convingi ia-ti tensiunea din 10 in 10 minute si vezi ce valori iti afisaza.
daca sunt cat de cat constante poti avea incredere.
altfel...

| TheBlackEmo a răspuns:

Nu e bun! Am avut si eu! O masoara putin mai mare decat e! Si ti se va strica imediat!

| viopop54 explică:

Tensiometrul cumparat e Carrera. L-am cumparat cu 100RON si l-am gasit si pe internet la acelasi pret. Vin cu aceasta completare pentru ca Zdrangoi mi-a spus ca depinde de firma, pret(firesc!), .....Multumesc mult.

| Zena_Vlad_1974 a răspuns:

E bun are o abatere de o unitate in plus sau in minus decat cele clasice medicale