| DinuAlexandra19 a întrebat:

Sunt pe cale sa încep să administrez pastile anticoncepționale Belaria, sugerate de care medicul meu ginecolog. Ceea ce am uitat sa îl întreb pe domnul și vreau neaparat să știu, este dacă aceste pastile reglează hormonii. În urma unor analize am aflat că am mai puțin hormoni feminini decat este normal, fapt ce ma afecteaza în diverse moduri. Aș fi foarte fericita să știu că Belaria "mă va regla". Mulțumesc anticipat! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Este Belara nu Belaria

din cate stiu eu pastilele anticonceptionale care se iau regulat regleaza si hormonii
totusi
nu cred ca e asa de mare lucru sa dai telefon la doctor si sa intrebi

ca sa nu mai vorbim de:
https://www.google.com/search?q=Belara+prospect
https://mediately.co/......compr-film
nu numai ca regleaza hormonii, dar e chiar tratament hormonal, adica PRACTIC numai asta face: regleaza hormonii

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Intreaba farmacista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui sa le administrezi? tie?
daca da, eu cred ca acelasi doctor care ti-a prescris anticonceptionalele, iti poate da detalii amanuntite daca il intrebi.
Si hei, poti sa faci sex fara sa se mai chinuie omu sa o "scoata la timp"
felicitari laughing Daca nu iti regleaza pastilele hormonii, el sigur ti-ii va regla cu acest "new trick", as in, not to pull out ever again laughing