| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Știți ceva medicamente pentru memorie, dar să fie foarte bune?

Eu încerc să învăț pentru permisul de conducere și problema este că nu rețin nimic din ce învăț, am încercat și pe scoala rutieră și pe DRPCIV și nu am reținut nimic și nu m-am putut concentra și am fost în camera mea unde este linite curată.

Ce este de făcut, mă tem să nu am ceva probleme neurologice?

Mama mi-a spus să nu iau medicamente pentru memorie că nu te ajuta cu nimic și iți poate afecta inima.

La doctor nu vreau să merg pe treaba asta că mă tem și cine știe ce mai poate fi.

Vă rog ajutați-mă crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mama are dreptate. Dar, altceva poți învăța? Dacă creierul funcționează altfel normal. poți reține orice dacă repeți suficient de mult.

| blackann a răspuns:

Lecitina

| LaviniuA a răspuns:

Poate esti obosit. Culca-te inainte sa inveti.
Sau poate ca inveti prea mult la materiile pentru liceu... si nu mai intra altceva. Atunci ia o pauza de la invatat o vreme.

| IceRope a răspuns:

Învățatul pentru examenul auto este foarte lejer. Nu ai probleme, ești doar lejer. Implică-te 100%.

| Adelina4679 a răspuns:

Nu îti trebuie medicamente pentru memorie, pentru scoala de soferi nu trebuie sa inveți mecanic cum ai invata o poezie. Trebuie sa înțelegi ceea ce citesti sunt niste reguli de circulatie clare.