| Mihaela02020 a întrebat:

Bunaaa.
Am avut paduchi acum o luna, consider ca am scapat de ei insa ma tot mananca scalpul (nu foarte tare ca inainte cand aveam paduchi). Timp de 2 saptamani m-am tot pieptanat foarte bine cu o perie speciala de la sampon de paduchi si nu gasesc nimic.Ce parere aveti? Doar ce am inceput scoala si mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pruritul, mâncărimea de scalp poate avea alte motive, dezhidratare, altă infecție.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i mamei tale să se uite în părul tău.

| Bizon95 a răspuns:

Poate sa fie pur mental, ai avut paduchi si acum iti e frica de idee