| neanicu a întrebat:

Ca sa mergi la un doctor de specialitate la un spital (de dermatologie sa zicem) trebuie neaparat trimitere de la medicul de familie, sau se poate si fara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se poate şi fără dar numai că fără trimitere plăteşti, evident.

| medex3 a răspuns:

Se cere trimitere de la doctorul de familie astfel nu te primeschappy. Daca cabinetele sunt private si te programezi din timp mi se pare ca nu trebuie trimiterehappy. Sper ca te-am ajutat
Medex3

| Altu a răspuns:

Se poate si fara, in policlinica, platind consultatia. La Spitalul Judetean Craiova era 60 lei acum 2 luni, pentru consult si reconsult (tot 60 si daca nu era nevoie sa revii). De asemenea, se poate la cabinete private, tot cu plata.
Sanatate