| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat ar costa o operație de liposuctie? Este riscanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Trebuie să te încadrezi în niște condiții, să ai foarte multe kg. Nu îți face nimeni la un 80 kg. Medicul îți va spune ce riscuri sunt. Și ca în orice operație semnezi o foaie pe proprie răspundere în caz de ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e așa indicată, se face în cazuri de obezitate severă. Dacă ești mai plinuț, slăbește prin alimentație și sport, e mai sănătos așa.