| KriSSu88 a întrebat:

Cam cat costa o operatie de cancer de prostata? Si cam unde s-ar putea realiza, costuri? Va rog, cat mai multe sfaturi, spitale, doctori, daca stiti.
Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ar trebui sa coste nimic intr-un spital de stat, medicii au salarii, dar cum la noi - la nimenea, va trebui sa dai spaga medicului si anestezistului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La spit. Sf. Ioan (București), secția de urologie - la et. 4 (sunt medici foarte buni, probabil cei mai buni din Ro) sau la Institutul Oncologic București (șos. Fundeni) - secția de Chirurgie III (dr. Ioan Burlănescu - urolog). Cât despre costuri, variază, dar dacă pacientul nu este un caz excepțional de complicat în zona 1000 - 1500 lei pentru chirurg, plus asistente și anestezie, care n-ar trebui să treacă de 500 lei. Urologi buni sunt și la secția de urologie a spit. Fundeni, dar nu știu să-ți spun detalii.