| marius_7016 a întrebat:

Cand conduc mai multi km ma doare in partea stanga sub coaste, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TygaN a răspuns:

In partea stânga ma durea și pe mine, uneori. Depinde unde acum cel mai indicat e sa faci un ecograf și niște analize de sânge, de ex. Eu am avut dureri în partea stânga îngrozitoare și doctorița mi-a recomandat sa țin o dieta sa beau multe ceaiuri și lichide, acolo se afla colecistul (fierea) rinichiul și sub coaste splina. Dwr te poate durea și din cauza sistemului digestiv intestinul subțire mai exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi oboseala sau cine știe... Poate pancreatita

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De la stat prea mult pe scaun in masina...La fiecare 100km ia o pauza de 5 min

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa iei o pauza de la condus cateva saptamani si intre timp sa-ti faci investigatii medicale, fiindca in partea stanga sunt pancreasul si splina.

Userul de deasupra a confundat partea, el vorbeste de dreapta, acolo unde se afla colecistul si ficatul. Oir la tine este vorba de stanga, unde-i pancraesul.
Te sfatuiesc aa iei o pauza ca sa nu lesini la un moment dat, cand sofezi si sa nu faci accident. Rezolva-ti problema de sanatate, ca pancreasul nu-i de glumit si nici transplant nu se poate face.