| Corina1325 a întrebat:

Pe mama o doare foarte tare in partea stanga, sub coaste. ea spune ca e obosita...de la ce o fi? Si cand vorbeste o doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WatswovskyvonAle a răspuns:

Acolo este splina.da.este de la oboseala! Spune-i sa stea mai mult in pat si nu ar strica un consult la un medic.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Oboseala cronica, poate agravata de carente de minerale. Odihna si hrana naturala si variata este tratamentul cel mai bun. Cel putin 40% din alimente sa nu fie tratate termic (legume, fructe crude). Sa evite grasimile animale sau hidrogenate si zaharul, acestea pot sa o faca sa se simta "bine", dar este o senzatie de moment doar, in realitate pentru metabolizarea lor se consuma din rezervele esentiale de minerale si vitamine ale organismului. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ pentru mai multe sfaturi in privinta dietei.

| zooooza a răspuns:

Poate ca a facut mult efort! Si mie mi se intampla cand alerg.
Si da, e obosita.Nu iti face griji!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa se odihneasca putin(cateva zile... o saptamana). Sa faca baie cu cateva felii de lamai in cada, cu apa fierbinte si cu multa spuma.Sa se dupa eventual si la un spa sa faca un masaj cu pietre incinse care e foarte relaxant, sa doarma mai mult...

Sper sa se faca bine! Sa ne spui si noua ce-ati facut!

| ionut_9568 a răspuns:

Gasesti tot aici http://www.gbx.ro/member_page.php?id=6904 sau sunt internete care nu merg incearga daca nu iti arata incearca la asta http://www.gbx.ro/member_page.php?id=6897

| Skipper a răspuns:

Pai sincer asta este de foarte multa obosela si se poate trata numai cu zeama de glontwinking este remediul perfect crede-ma da rezulate pentru bolile din seria decec rolling on the floor