| marius_7016 a întrebat:

Cand conduc mai multi km ma doare in partea stanga sub coaste, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa iei o pauza de la condus cateva saptamani si intre timp sa-ti faci investigatii medicale, fiindca in partea stanga sunt pancreasul si splina.

Userul de deasupra a confundat partea, el vorbeste de dreapta, acolo unde se afla colecistul si ficatul. Oir la tine este vorba de stanga, unde-i pancraesul.
Te sfatuiesc aa iei o pauza ca sa nu lesini la un moment dat, cand sofezi si sa nu faci accident. Rezolva-ti problema de sanatate, ca pancreasul nu-i de glumit si nici transplant nu se poate face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi oboseala sau cine știe... Poate pancreatita

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De la stat prea mult pe scaun in masina...La fiecare 100km ia o pauza de 5 min

| TygaN a răspuns:

In partea stânga ma durea și pe mine, uneori. Depinde unde acum cel mai indicat e sa faci un ecograf și niște analize de sânge, de ex. Eu am avut dureri în partea stânga îngrozitoare și doctorița mi-a recomandat sa țin o dieta sa beau multe ceaiuri și lichide, acolo se afla colecistul (fierea) rinichiul și sub coaste splina. Dwr te poate durea și din cauza sistemului digestiv intestinul subțire mai exact.