| Regedesubmunte a întrebat:

Când devi matur sexual din punct de vedere biologic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

La pubertate incepi sa te maturizezi sexual, depinde la fiecare cand se termina procesul asta. Cum spunea userul Nitroblast, cam pe la varsta aia. Avand in vedere ca exista diferente de ani chiar intre persoane in ce priveste aparitia pubertatii, e imposibil de determinat exact. Media aritmetica nu ti-o pot face, si nici n-am chef sa caut pe wikipedia. Te las pe tine sa o faci.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Ce legatura are cu religia de ai intrat aici?

| Nitroblast a răspuns:

Categoria gresita.
In jurul varstei de 20 de ani.

| Kanajambe69 a răspuns:

Cand poti a te reproduci.
Difera de a organism la organism.
De ex: cand testiculele produc spermatozoizi, in cazul barbatilor si cand ovarele produc ovule, in cazul femeilor.