| adrianpetrican a întrebat:

Cand e hemoragie interna mica vanataia se extinde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vrei nene du te la doctor si intreaba l pe el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand este hemoragie interna nu se invineteste nimic, doar iesi sange pe fund si atunci chiar trebuie sa fugi la spital, ca-i urgenta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La internă nu se face vânătaie.

| nukeyly a răspuns:

1. hemoragie interna mica =vanataie fixa determinata ex 3 cm
2. hemoragie interna mica dupa un accident la 70kmh, aparent esti bine dar, o artera da big blue screen xp,
nu cred ca mai apuci sa citesti raspunsul de pe TPU.

| adrianpetrican explică:

Dar scade pulsul su 60 batai pe minut? si oxigenarea?