| SexyChick a întrebat:

Care e diferenta intre davidoff rosu si cel gold? Ce inseamna "rosu" la o tigara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Tigarile "rosii" au cel mai mare continut de gudron si nicotina dintre tigarile cu filtru, dupa ele urmeaza "gold", "lights", "superlights" si alte modele de ultima generatie (cu mai multe categorii de filtre).

2 răspunsuri:
| zhady a răspuns:

Rosu inseamna ca se instaleaza mai repede cancerul.

| mikkhhell a răspuns:

Tigarile "rosii" sunt acele tigari care au cel mai mare procent de nicotina si gudron dintre toate tigarile cu filtru. Cele "gold" se situeaza pe o treapta inferioara fata de cele "rosii" in clasamentul nicotina si gudronul.