| OttyElle a întrebat:

Care este cel mai bun remediu pentru indepartarea cosurilor? Funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Zynerit este foarte bun pentru cosuri.
Daca ai tenul foarte sensibil foloseste zynerit de 2 ori dimineata si seara dar dupa ce te speli cu un gel de curatare a tenului.Sa nu aplici in cantitati foarte mari pentru ca iti va usca tenul si in acest caz daca observi unele schimbari ale tenului (adica se usuca pielea) foloseste o crema hidratanta.

| onasis1961 a răspuns:

Încercă şi asta, poate te ajută
TRATAMENT NATURIST PT. ACNEE

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zyneritul este cel mai bun remediu, dar daca ai tenul foarte crud si sensibil, mergi la medic, pentru ca in viitor vei avea de suferit.(iti vor aparea riduri)

| tasmania a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un consult de specialitate, pentru a fi determinate cauzele pentru care apar cosurile. Altfel, te vei chinui sa te lupti cu efectele, dar cauza va ramane pe mai departe.