| zUtteX a întrebat:

Care este deosebirea intre ceaiul verde si ceaiul negru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Aceeasi dintre un cal si un magar, sau dintre corb si cioara. Sunt doua specii distincte de ceai, cu arome diferite.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Deosebirea e doar denumirea si culoarea

| Jakoban a răspuns:

Ceaiul verde este verde si ceaiul negru
Ce mare lucru...rolling on the floor

| Agenta004 a răspuns:

Ceaiul verde e verde, ceaiul negru e negru, ceaiul verde face bine la sanatate, ceaiul negru slabeste ( arde grasimile )

| dannyl a răspuns:

Unul e verde, celalalt e negru.

| Naramza_Nicusor_1991 a răspuns:

Culoarea si aroma diferite!