| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt efectele sucului de portocale asupra organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| m24 a răspuns:

Sucurile de portocale sunt bune, dar dupa ce storci portocalele pune si putina apa deoarece sucul este ff concentrat si poate face rau, arde tot ceea ce este in stomac si luat fara apa poate ataca stomacul---am probat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are destule efecte bune, dar avand prea multa vitamina C iti poate dauna smaltului dintilor si stomacului. spala dintii dupa ce bei suc de portocale sau dupa orice tip de suc care contine zahar (fructoza)sau sucuri de citrice si mananca si ceva inainte.