| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt "simptomele" apendicitei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

De fapt apendicita este o boala asa se numeste si nu poate sa te doara boala mai corect apendicile...scuze ca te-am corectat dar asa am aflat de la o doctorita thinking oricum sa vb mai popular Apendicita este o inflamatie a apendicelui, Cele mai frecvente simptome sunt durerile abdominale, greata, varsaturile si lipsa poftei de mancare poate aparea febra frisoane si diaree

daca ai trebuie sa te operezi imediat poate fi grav

sanatate

| ViVi a răspuns:

Scz nu am inteles intrebarea si am raspuns prost laughing scuze

| DeniSa_9048 a răspuns:

Pai o s ainceapa sa te doare foarte tare in partea dreapta... O sa iti amorteasca piciorul drept si apoi o sa se lase durerea pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu am, am avut o indigestie nasoala si vroiam sa stiu si simptomele apendicitei, ca sa vad daca am!

Răspuns utilizator avertizat