| AndreeaMariana14 a întrebat:

Care sunt simptomele unei sarcini intrauterine( nu cea extrauterina)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Printre simptomele cele mai relevante pentru o sarcina normala se numara:
*intarzierea sau disparitia menstruației- primul simptom care iti poate da de banuit ca esti insarcinata.
*lipotimiile
*greata si varsaturile
*durerile de spate, mai ales in dreptul coloanei lombare
*scurgeri vaginale
Pentru a fi sigura poti apela la un test de sarcina pe care il cumperi de la farmacie sau poti merge la ginecolog pentru analize...

| WarriorCat a răspuns:

Vomiti, iti vine greata, nu prea ai pofta de mancare si te doare coloana.