| EnTuZiAsM a întrebat:

Carnea de pasare cu holera este comestibila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Este comestibila. nu devine otravitoare.
DAAARRRR. este infectata. indiferent de modul de preparare, carnea care este infectata prezinta risc biologic, pentru ca poate transmite virusul, fie in timpul prepararii carnii crude, cat si dupa preparare termica(prajit sau fierbere). deci trebuie aruncata sau arsa (acolo unde exista facilitati). iti recomand sa faci la fel. sau...
poti sa ii ceri adresa lui lucifer_5355 si sa il trimiti lui din partea casei. ca el stie.
nu te juca cu sanatatea ta.
pentru curiozitatea voastra, cititi regulile HACCP. in general se refera la prevenirea riscului de imbolnavire.

1 răspuns:
| SamSon a răspuns:

Holera e o boala laughing. Cum sa mananci asa ceva?